Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902574356260
Wysyłka od: 11.70 PLN
Producent: Esent

Olej laurowy 100%, na trądzik, łupież, 10ml, Esent

Charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi i bakteriobójczymi. Ma charakterystyczny zapach wawrzynu. w temperaturze pokojowej ma postać zielonej masy, po minimalnym podgrzaniu w dłoniach zmienia stan skupienia na płynny. Jest idealny do walki z trądzikiem, łupieżem oraz wspomaga walkę z bólach reumatycznych. Olejek zawiera w swoim składzie Pentolinę , która odpowiada za pracę mieszków włosowych, dlatego doskonale stymuluje porost włosów. Zawarty w nim chlorofil wspomaga gojenie ran i stanów zapalnych skóry. Wysoka zawartość olejków eterycznych (3,1% masy) sprawia, że jest doskonałym środkiem antygrzybiczym. 

Stosowanie:

Olej można stosować bezpośrednio na skórę, punktowo na zmiany trądzikowe, bądź na większe powierzchnie, przy łagodzeniu bóli reumatycznych czy stanów zapalnych.

W przypadku stosowania na włosy należy go wymieszać z innym olejem bazowym, np.: olejem ze słodkich migdałów, olejem makadamia (zalecane stężenie 1:1), i wmasować w skórę głowy na 15 minut przed umyciem głowy.

 Informacje chemiczne

100% Olej Laurowy (INCI:Laurus Nobilis  Oil). W temperaturze pokojowej ma postać ciemnozielonego masła, wystarczy na chwilę włożyć butelkę do ciepłej (NIE WRZĄCEJ!!!) wody i przejdzie w stan płynny. Zawiera 3,1% olejków eterycznych, zawartość wody poniżej 0,3%.
Cas Nos: 84603-73-6

Olej wyprodukowany w UK z surowca pochodzącego z Bliskiego Wschodu.

Przechowywanie

Chronić przed ekspozycją na światło słoneczne. Przed użyciem delikatnie podgrzać (włożyć butelkę do ciepłej wody).

Dodatkowe informacje

  • Produkt naturalny: 

    tak